- Strona główna
- \
- Projekty
- \
- Projekty Zakończone
- \
- Dla bezrobotnych
Projekt „Dobry zawód – pewny start” jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Poddziałanie 7.2.1 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt realizowany na podstawie umowy podpisanej ze Świętokrzyskim Biurem Rozwoju Regionalnego pełniącym rolę Instytucji Pośredniczącej 1 stopniaw ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki
Głównym celem projektu jest poprawa sytuacji zawodowej i społecznej osób bezrobotnych w wieku aktywności zawodowej (od 15 do 24 roku życia), zagrożonych wykluczeniem społecznym
Województwo świętokrzyskie
Projekt obejmie wsparciem łącznie 100 osób bezrobotnych:
- zamieszkujących województwo świętokrzyskie,
- będących w wieku między 15 a 24 rokiem życia.
I. Warsztaty z psychologiem
Moduł 1. Indywidualne konsultacje z psychologiem ukierunkowane na określenie mocnych i słabych stron charakteru uczestników oraz ich potrzeb edukacyjnych dotyczących udziału w projekcie. Podczas spotkań z psychologiem beneficjenci motywowani będą do zmiany swojej sytuacji zawodowej oraz aktywnego angażowania się w działania projektu.
Moduł 2. Grupowy trening umiejętności interpersonalnych obejmujący tematykę nawiązywania kontaktów międzyludzkich, budowania relacji z otoczeniem przy zachowaniu zasad współżycia społecznego. Uczestnicy zapoznani zostaną z technikami panowania nad stresem i zachowania w sytuacjach konfliktowych (asertywność), sposobami wzmacniania siły i odporności psychicznej – nabędą również umiejętności autoprezentacji.
II Warsztaty z doradcą zawodowym
Moduł 1. Indywidualne spotkania z doradcą zawodowym ukierunkowane na określenie uzdolnień uczestników, diagnozę ich możliwości i predyspozycji zawodowych, rozpoznanie barier utrudniających podjęcie zatrudnienia – wyznaczenie działań zmierzających do ich niwelowania. Dla każdego uczestnika opracowany zostanie Indywidualny Plan Działania (IPD). Uczestnicy w wieku 15 – 17 lat, zapoznani zostaną dodatkowo z zasadami i prawnymi aspektami zatrudniania osób młodocianych.
Moduł 2. Zajęcia grupowe „Skuteczność na rynku pracy” obejmujące tematykę uwarunkowań rynku pracy oraz sposobów kontaktowania się z potencjalnym pracodawcą. Uczestnicy nabędą praktyczną umiejętność sporządzania dokumentów aplikacyjnych (CV i list motywacyjny), nauczą się jak odbywać rozmowy kwalifikacyjne. Podczas zajęć poruszane będą zagadnienia dotyczące równości płci (promowanie rozdzielania obowiązków między kobiety i mężczyzn), zwalczania dyskryminacji na ryku pracy, a także godzenia życia zawodowego z prywatnym.
III Szkolenia z następującego zakresu:
1. Pracownik administracyjno – biurowy z obsługą komputera i elementami savoir-vivre
2. Sprzedawca z obsługą kas fiskalnej, BHP i minimum sanitarnym
3. Pracownik magazynu z obsługą programu sprzedażowo – magazynowego
4. Przedstawiciel handlowy z elementami telepracy i prawem jazdy kat. B
5. Pracownik małej gastronomii z elementami organizacji przyjęć okolicznościowych i carvingiem
Każdy z uczestników może wziąć udział w jednym wybranym szkoleniu z powyższej tematyki.
IV Staże zawodowe – każdy z uczestników projektu po ukończeniu szkolenia skierowany zostanie do odbycia sześciomiesięcznego stażu zawodowego.
W ramach projektu zapewniamy:
- materiały szkoleniowe,
- catering,
- stypendium szkoleniowe,
- zwrot kosztów dojazdu.
Szczegółowych informacji udzielają:
Powiat konecki: Iwona Zbróg 41 375 15 55/56
Anna Andruszkiewicz 41 375 14 55/56
Powiat skarżyski: Iwona Wojcieszak 41 251 24 32
Projekt „Dobry zawód – pewny start” przyczynia się do ograniczenia nierówności płci oraz dba o rozwijanie w równym stopniu umiejętności kobiet i mężczyzn.
realizowanych projektów unijnych Po przeanalizowaniu ofert na zakup i dostawę środków czystości na potrzeby KSWP oraz w ramach realizowanych projektów unijnych wybrano firmę:
Usługa newslettera została wyłączona
…dla rozwoju Województwa Świętokrzyskiego…
Niniejsza strona internetowa powstała w ramach projektu ”Wirtualna chmura" - innowacja w obsłudze klientów usług szkoleniowych, doradczych i informacyjnych w województwie świętokrzyskim” realizowanego przez Koneckie Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007 – 2013 i budżet państwa