W dniu 29.10.2014r. w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Szydłowcu odbyło się uroczyste zakończenie projektu „Praktyki zagraniczne szansą na sukces zawodowy”. Na uroczystość przybyli Wiceprezes KSWP - Beata Napierała oraz Naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia, Kultury i Sportu - Joanna Strzelecka i Dyrektor Zespołu Szkół im. KOP - Maria Michajłow. Obecni byli również Dyrektor CKZiU – Sławomir Drabik, opiekunowie stażystów i uczniowie. Koordynator projektu - Piotr Binkiewicz wraz z grupą uczniów i opiekunami stażystów omówili główne założenia projektu wraz z relacją z praktyk w Plymouth w Wielkiej Brytanii.
Projekt KSWP był realizowany od kwietnia 2014 roku w partnerstwie z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Szydłowcu oraz Tellus Group Ltd. W Plymouth w Wielkiej Brytanii w ramach Projektu systemowego "Staże i praktyki zagraniczne dla osób kształcących się i szkolących zawodowo" realizowanego przez FRSE w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego – Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki na zasadach Programu Leonardo da Vinci będącego częścią Programu "Uczenie się przez całe życie". Realizacja projektu umożliwiła 10 uczniom klasy zawodowej stolarz, odbycie
3-tygodniowych praktyk zawodowych w centrum szkoleniowym Norpro Training Ltd, które szkoli stolarzy, szkutników i mechaników silników jachtowych. Uczniowie przebywali na stażach w lipcu i sierpniu 2014r. pod opieką Pana Roberta Dziubka i Pana Jarosława Ruzika. Projekt KSWP, którego budżet opiewał na kwotę ponad 130 tys. zł był finansowany z funduszy unijnych. Pokrywał on m.in. koszty podróży do Anglii wraz z transportem lokalnym, zakwaterowanie, całodzienne wyżywienie, ubezpieczenie, kieszonkowe dla uczniów. Ponadto zanim młodzież wyjechała na praktyki, to uczestniczyła w szkole w bezpłatnych 60-godzinnych zajęciach z języka angielskiego oraz przygotowania kulturowego i zajęciach z przedsiębiorczości.
Poprzez odbytą praktykę zawodową uczniowie podnieśli swoje umiejętności zawodowe oraz kompetencje osobiste, społeczne i językowe, co na pewno zwiększy ich konkurencyjność na rynku pracy nie tylko lokalnym, ale i europejskim.
W czasie wolnym od pracy uczniowie uczestniczyli w wycieczkach turystyczno-krajoznawczych w mieście Plymouth i jego okolicach (St. Ives, St. Michaels, Tintagel) oraz w lokalnych imprezach integracyjnych zorganizowanych przez partnera, co pozwoliło poznać kulturę i obyczaje panujące w goszczących ich krajach.
Kulminacyjnym punktem uroczystości było wręczenie uczniom przez Wiceprezes KSWP oraz Naczelnika Wydziału Edukacji przygotowanych i potwierdzonych przez Krajowe Centrum Europass dokumentów Europass Mobilność oraz certyfikatów potwierdzające odbyte za granicą praktyki.
Po uroczystym wręczeniu certyfikatów uczniowie mieli okazję opowiedzieć o swoich doświadczeniach z wyjazdu i pochwalić się zdobytymi umiejętnościami w dziedzinie stolarstwa.
Na zakończenie Pani Beata Napierała oraz Pani Joanna Strzelecka podsumowały to przedsięwzięcie i pogratulowały realizatorom projektu oraz uczniom CKZiU pomyślnego przebiegu projektu, uzyskanych efektów
i życzyły dalszych sukcesów.
Zwieńczeniem spotkania był poczęstunek przygotowany przez uczniów CKZiU.
Wyłączną odpowiedzialność za treść publikacji ponosi wydawca. KE nie odpowiada za wykorzystanie tych informacji w jakikolwiek sposób.
realizowanych projektów unijnych Po przeanalizowaniu ofert na zakup i dostawę środków czystości na potrzeby KSWP oraz w ramach realizowanych...
Czytaj więcejPo przeanalizowaniu ofert na zakup i dostawę artykułów spożywczych na potrzeby KSWP oraz w ramach realizowanych projektów unijnych wybrano firmę:
Czytaj więcejPo przeanalizowaniu ofert na zakup i dostawę artykułów biurowych na potrzeby KSWP oraz w ramach realizowanych projektów unijnych wybrano firmę:
Czytaj więcej…dla rozwoju Województwa Świętokrzyskiego…
Niniejsza strona internetowa powstała w ramach projektu ”Wirtualna chmura" - innowacja w obsłudze klientów usług szkoleniowych, doradczych i informacyjnych w województwie świętokrzyskim” realizowanego przez Koneckie Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007 – 2013 i budżet państwa